Najlepší pomer cena - výkon                            Vyhľadavanie najlepších predajcov záhradnej techniny ...Môžu izbové rastliny aj uškodiť?


Izbové rastliny sú príjemným spestrením života. Často mnohí nadšenci izbových rastlín však nevedia, že niektoré z nich môžu obsahovať jedovaté látky. Pri kontakte s nimi dochádza k vzniku kožných alergických ochorení a dokonca aj k otravám. Najohrozenejšou skupinou sú deti, ktoré si veľké riziko neuvedomujú a napriek upozorneniu rodičov sa izbových rastlín dotýkajú.


Dieffenbachia zvláštna dekoratívna rastlina, s veľkými ozdobnými listami. Hoci pochádza z vlhkých trópov, dobre sa prispôsobuje izbovým podmienkam. Vyžaduje teplo, tienisto a bohatú zálievku včítane hnojiva ( od jari do jesene každé dva týždne).
POZOR! Rastlinná šťava obsahuje jedovaté látky dráždiace sliznicu, v ústach môžu spôsobiť ťažké zápaly. Nesmú sa dostať do styku s pokožkou ani do očí.

Prýštec ohnivý je jedným z najpôvabnejších solitérových rastlín do moderných priestorov pre zaujímavý tvar rastu a pestré listene. Má málo listov a ostré ostne.
POZOR! Rastliny pri poranení slzia bielou šťavou, ktorá môže vyvolávať zápal pokožky, ústnej dutiny, poprípade očí.

Prýštec najkrajší je vítanou ozdobou v čase Vianoc. Listene sfarbené do červena zostávajú dekoratívne až dva mesiace.
POZOR! Raslinná šťava môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Krotónovec strakatý je žiarivo tropický ker, s efektnými listami kopijovitého tvaru.
POZOR! Po rozlomení stonky vyteká mliečna šťava, ktorá citlivejším ľuďom spôsobuje vyrážky.

Antúrium exotické kvety tejto rastliny sa skladajú z červených tulcov, ktoré obklopujú šúlky. Viaceré rastliny spolu sú vysoko dekoratívne.
POZOR! Rastlina má jedovaté skoro všetky časti. Spôsobuje pálenie v ústach.

Bugénvilea sú rastliny s drevnatým kmeňom a ostrými tŕňmi. Hoci je to popínavá rastlina je ju možné v byte pestovať ako kríčkovitú rastlinu. Aby kvitla potrebuje veľa svetla. V lete každé dva týždne hnojíme tekutým hnojivom.
POZOR! Rastlina vo všetkých častiach obsahuje jed dráždiaci žalúdok.

Prvosienka kalíškatá jedna z najpôvabnejších kvitnúcich rastlín, ktoré kvitnú medzi Vianocami a letom. Je ich najlepšie pestovať ako jednoročné.
POZOR! U citlivých - alergických ľudí listy rastliny môžu spôsobiť zápaly pokožky.


zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada

  Záhrada


  Záhrada

Partneri: Komplexný prehľad o finančných produktoch nájdete na uvery, pôžičky online
TOPlist TOPlist